Po tretjini rednega dela

Prvih 5 krogov Pomurske košarkarske lige je za nami, kar pomeni, da so ekipe odigrale eno tretjino rednega dela sezone in čas je, da si pogledamo kaj se v tem času dogajalo in kakšno je stanje na lestvicah.

KD Nona Sobota

Ekipa iz Murske Sobote je edina ekipa, ki poleti ni dodala nobenega novega igralca. Še naprej zaupajo obstoječemu kadru, kar se jim tudi letos obrestuje. Po 5. krogih so na prvem mestu prvenstvene lestvice, hkrati pa so tudi edina neporažena ekipa, kar jih še naprej uvršča na mesto prvih favoritov za končno zmago. Se lahko to spremeni ta teden proti Beltincem?

KK Sistemorg Beltinci

Beltinčani, ki poleg PKL nastopajo še v Ligi PARKL, so sezono odprli s porazom proti velikim rivalom iz Murske Sobote, nato pa so nanizali tri zaporedne zmage in so po tretjini sezone na drugem mestu. Od treh zmag je bila lahko le tista proti Bistrici, proti Ljutomeru in Lendavi pa so na gostovanju za zmago trepetali do zadnjih sekund. Ali lahko nadaljujejo niz zmag tudi proti Sobočanom?

PŠK Ljutomer

Ekipa se je med poletjem precej okrepila, kar se pozna na kakovosti ekipe, čeprav je tako kot lansko leto na sredini prvenstvene tekme. Po prepričljivi zmagi na gostovanju proti Bistrici so na naslednji tekmi v Lendavi za le to trepetali do zadnje sekunde. Sledila sta dva poraza. Prvi proti Beltincem, kjer je bilo vse do konca vse odprto, drugi pa proti Soboti, kjer so bili Ljutomerčani prepričljivo slabši. Se lahko v nadaljevanju sezone vmešajo v boj za prednost domačega terena v polfinalu?

KK Lindau

Podobno kot Ljutomerčani so se tudi Lendavčani čez poletje precej okrepili, kar pa se na lestvici ne pozna, saj so z eno zmago in tremi porazi na četrtem mestu. To je precej varljivo, saj sta kar dva od treh porazov bila za 1 eno točko – proti Ljutomeru in Beltincem – in kaj lahko bi bili Lendavčani na drugem mestu s tremi zmagami.

ŠD Tropicano Bistrica

Pri neizkušenih Bistričanih je napredek napram prejšnje sezone lepo viden, še vedno pa jim manjka nekaj izkušenj in kakovosti, da bi se lahko vmešali v boj za polfinale. S štirimi porazi po tretjini sezone zasedajo zadnje mesto.

Poglej vse igralce

V tekmovanju za najboljšega strelca rednega dela sezone je še vse odprto. Trenutno prvi strelec PKL je Leon Zver, ki za KK Sistemorg Beltinci dosega povprečno 22 točk na tekmo. Sledi Tomaž Novak iz KD Nona Sobota z 19.8 točke, tik za petami pa mu je predstavnik ŠD Tropicano Bistrica Dejan Balažic z 19.5 točkami. Slabe tri točke manj od njiju dosegata Jernej Ferčak – 17.3 (KK Sistemorg Beltinci) in Aleš Novak – 17.0 (KD Nona Sobota). Med ostrostrelci pa trenutno prvo mesto zaseda igralec KK Lindau Dejan Zrna, ki dosega po 3 trojke na tekmo, skupno 12.

Kaj nas čaka v nadaljevanju sezone? Pred nami je le še en krog, potem pa se ekipe podajajo na božično-novoletne počitnice, liga pa se bo nadaljevala po novem letu. Kar se tiče razmerij moči v ligi pa bomo nekaj odgovorov dobili že ta vikend, ko se bosta med sabo pomerili vodilni ekipi KD Nona Sobota in KK Sistemorg Beltinci. Z morebitno zmago domačih bi se ti zasidrali na prvem mestu lestvice, Beltincem pa bi preostal boj za drugo mesto z Ljutomerčani in Lendavčani. V primeru zmage rumenih pa bo boj za prvo mesto še napet! Vabljeni torej na derbi, ki bo to soboto ob 16:00 v telovadnici OŠ3 Murska Sobota. Isti vikend bo odigrana tudi druga tekma 6. kroga, ko bo PŠK Ljutomer doma gostil ekipo ŠD Tropicano Bistrica. Ta tekma se bo v ŠIC Ljutomer odvijala v nedeljo on 14:00.